miércoles, 8 de julio de 2015

PROGRAMACION FIESTAS APOSTOL 2015


Las Fiestas del Apóstol de este año 2015 comenzarán el 17 de Julio y finalizarán el día 31 con los tradicionales fuegos artificiales.



Detallamos aquí el programa completo:
(puedes descargar el pdf pinchando en el enlace a continuación)





VENRES 17: 

22.30 H
PREGÓN DESDE OS BALCÓNS DO PAZO DE RAXOI
A CARGO DE VERÓNICA BOQUETE

23.00 H:
JOHN NEMETH & THE BLUE DREAMERS
+
FUNDACIÓN TONI MANERO
PRAZA DO OBRADOIRO. ENTRADA LIBRE





SÁBADO 18

ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H
OS SETE MAGNÍFICOS MÁIS UN:
A HISTORIA DA BRANCA FLOR
FONTIÑAS. ÁREA CENTRAL
12.30 H
CHUS CARAMÉS-XANDOBELA: PAN E AUGA? SOPAS!
PARQUE INFANTIL DO SAR
19.00 H
INACIO VILARIÑO: BURROMÁQUIA
PARQUE DA TRISCA
13.00 H
SESION VERMÚ: MAGNIFIQUE BAND DOS HOMES SEN MEDO
PRAZA DE CERVANTES. PRAZA DE ABASTOS. PRAZA DA PESCADERIA VELLA
17.00 H
“XXXVII TORNEO DE CHAVE FESTAS DO APÓSTOLO”
ALAMEDA
ARTELLANDO NOS BARRIOS
19.00 H
TÍTERES BABALUVA: LUME
PRAZA ROXA
21.00 H
XORNADA DE FOLCLORE GALEGO
BRINCADEIRA
CANTIGAS E AGARIMOS
COLEXIATA DO SAR
ULTREIA
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H
DULCE DUCA: UM BELO DÍA
PRAZA DE SAN MARTIÑO PINARIO
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H
ALBA MARÍA
PRAZA DO TOURAL
OS SETE MAGNÍFICOS MAIS UN BRINCADEIRA
ALBA MARÍA

DOMINGO 19
ROMARÍA
FESTA DO ESCALO EN CHAIÁN
XLI CONCURSO DE CIPRINIDOS
13.00 H
SESIÓN VERMÚ.LINHO DO CUCO DE RÚA
RÚA NOVA. RÚA DO VILAR. RÚA DO FRANCO
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H
VIRISCRÓN: SOBRE DESAMOR E OUTRAS MARICONADAS
PRAZA DE SALVADOR PARGA
22.00 H
BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA
COROS ANTOLÓXICOS DE ZARZUELA
CORO LICEO DE VILAGARCÍA
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H
FADO VIOLADO
ANA PINHAL (VOZ)
FRANCISCO ALMEIDA (GUITARRA ESPAÑOLA)
PRAZA DO TOURAL

LUNS 20
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H
PETER PUNK
CARBALLEIRA DO CSC DE NEMENZO
12.30 H
CHUS CARAMÉS-XANDOBELA: PAN E AUGA? SOPAS!
PRAZA EDUARDO PARRADO. CSC SANTA MARTA
19.00 H
PETER PUNK
CSC DO CASTIÑEIRIÑO
22.00 H
THE GOSPELL TIMES
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
THE GOSPEL TIMES

MARTES 21
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H
BRAIS DAS HORTAS: OBRAS
CSC DA GRACIA
12.30 H
CONTOS DABOAPIPA: CONTOS DE ANIMALARIO
CSC DE VITE
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
22.30 H
KARLOS QUINTÁ : JEAN VIGO. A PROPÓSITO DE NIZA
RECANTO DE SAN ANDRÉS
(FRONTE Ó MUSEO DAS PEREGRINACIÓNS)
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H
FETÉN FETÉN
PRAZA DO TOURAL
FETÉN FETÉN PETER PUNK
19.00 H
CONTOS DABOAPIPA: CONTOS DE ANIMALARIO
CSC DE SAN LOURENZO
19.00 H
A INCRÍBLE HISTORIA DE ROBINSON CRUSOE
COMPAÑIA O BANDULLO AZUL
PRAZA ROXA
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H
ÁNXELA BLANCO: OLIVIA NECESITA VERÁN
CALEXÓN DO CGAC
22.00 H
GENTLEMAN & THE EVOLUTION
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NO SOLPOR
23.00 H
MARCELO MERCADANTE E BATTAGLIA
PRAZA DO TOURAL
GENTLEMAN & THE EVOLUTION

MÉRCORES 22
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.00 H
OS SETE MAGNÍFICOS MÁIS UN:
A HISTORIA DA BRANCA FLOR
CSC DE FIGUEIRAS
12.30 H
INACIO VILARIÑO: BURROMÁQUINA
PRAZA DO CRUCEIRO VELLO. RÚA DE SÁNCHEZ FREIRE
CONXO
19.00 H
LARRAITZ URRUZOLA: BABAMOR
LSC A CASA AGRARIA-MEIXONFRÍO
IV CERTAME FOLC
12.00 A 14.00 E DE 16.30 A 17.30 H
XOGOS DE HABILIDADE CON MATERIAIS RECICLADOS
OBRADOIROS
11.00 A 23.00 H
FEIRA DE ARTESANÍA E DE DESEÑO
18.00 H
MAGIN BLANCO
19.00 H
CANTIGAS E AGARIMOS
20.00 H
XABIER DÍAZ E ADUFEIRAS DE SALITRE
21.30 H
TIS CHE TEIN
22.30 H
PEPE VAAMONDE GRUPO
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
ARTELLANDO NOS BARRIOS
19.00 H
RAQUEL QUEIZÁS: O SEGREDO DO TENDAL
PRAZA ROXA
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H
RUT BALBÍS E CRISTINA MONTERO: SÓ UNHA ESCUSA
PRAZA DE MAZARELOS
ARTELLANDO NO SOLPOR
22.30 H
CIRCOMPOSTELA
GALA DE NOVO CIRCO COMPOSTELÁN DE CULTURA ACTIVA
E PISTA CATRO
PARQUE DE BELVÍS
INACIO VILARIÑO
LARRAITZ URRUZOLA
IMELDA MAY

XOVES 23
ARTELLANDO NOS BARRIOS
12.30 H
LARRAITZ URRUZOLA: BABAMOR
CSC BRAÑAS DE ANDRÉS
12.30 H
BRAIS DAS HORTAS: OBRAS
LSC DE AMIO
ARTELLANDO EN BONAVAL
16.00 A 21.00 H
A ROMARÍA CATIVA
FESTIVAL INFANTIL EN BONAVAL
OBRADOIROS (COMPAÑÍA BABALUVA)
ESPAZO DE XOGO LIBRE, XOGOS POPULARES
OBRADOIRO DE PERCUSIÓN (TRÓPICO DE GRELOS)
DANZA: COMPAÑÍA TRANSPEDIANTE,
“BAILA UN VESTIDO VERDE”
CIRCO: COMPAÑÍA DUELIRIUM “AVIADORAS”
CONCERTO: MAMÁ CABRA “15 PRIMAVERAS”
CONCERTO: MARÍA FUMAÇA
20.00 H
BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA
CANTIGAS E AGARIMOS
PRAZA DAS PRATERÍAS
ARTELLANDO NOS RECUNCHOS
21.30 H
VUELTOS DE ROSCA: TOTUM REVOLUTOM
ESCALEIRAS DO MUSEO DO POBO GALEGO
21:00 H
ROCKIN’ CORSARIOS
22.00 H
IMELDA MAY
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE

VENRES 24
12.00 H
ENCONTRO DE XIGANTES E CABEZUDOS
PRAZA DA QUINTANA
12.30 H
ENCONTRO DE XIGANTES E CABEZUDOS
PRAZA DO TOURAL
22.00 H
LINDA MARTINI
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
23.30 H
ESPECTÁCULO NOCTURNO E FOGOS DO APÓSTOLO
(ACCIONA PRODUCCIONES Y DISEÑO-PIROTECNIA RICASA)
PRAZA DO OBRADOIRO
24:00 H
KUMPANIA ALGAZARRA (PORTUGAL)
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
24.00 H
ORQUESTRA MIRAMAR
NA ALAMEDA
LINDA MARTINI
KUMPANIA ALGAZARRA


25 DE JULIO DÍA DO APÓSTOLO

10.00 H
PROCESIÓN DO PADROADO DO APÓSTOLO SANTIAGO
OFRENDA NACIONAL Ó APÓSTOLO NA S.A.M.I. CATEDRAL
12.30 H
PASARRÚAS. CHARANGA DE CABEZUDOS
22.00 H
SUMRRÁ & FRIENDS
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
22.30 H
ORQUESTRA
NA ALAMEDA
SUMRRÁ & FRIENDS



DOMINGO 26
DÍA DO TRAXE GALEGO
PROGRAMA ESPECIAL
11.30 H
CONCENTRACIÓN DE PARTICIPANTES NA ALAMEDA
E DESFILE ATA A PRAZA DO OBRADOIRO
13.15 H
MISA E OFRENDA Ó APÓSTOLO
16.00 H
CONCENTRACIÓN DE PARTICIPANTES NO CERTAME DE TRAXES EN SAN DOMINGOS DE BONAVAL
19.30 H
DESFILE DE TRAXES TRADICIONAIS DESDE BONAVAL
ATA A PRAZA DA QUINTANA
20.00 H
EXHIBICIÓN, CONCURSO DE TRAXES
E ENTREGA DE PREMIOS
PRAZA DA QUINTANA
12.00 H
BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA
PALCO DA ALAMEDA
20.00 H
SERÁN DE HIP-HOP:
ARCE
COMANDO KATANA
DIGO DIEGO
GRAVE FAME
LOS ORATE
ARTISTA CONVIDADO:
MUNDO SEGUNDO (DEALEMA-PORTO)
VITE
22.30 H
ORQUESTRA PLAYERS
NA ALAMEDA
ARCE
FOTO DIGO DIEGO
LOS ORATE FOTO
COMANDO KATANA
GRAVE FAME
MUNDO SEGUNDO



LUNS 27
DÍA DE PADRÓN EN SANTIAGO
22.00 H
LILA DOWNS: BALAS Y CHOCOLATE
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
LILA DOWNS


MARTES 28

22.00 H
KIRIL DJAIKOVSKI (MACEDONIA) FUSIÓN DE MÚSICA ELECTRÓNICA E MÚSICA TRADICIONAL BALCÁNICA)
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
KIRIL DJAIKOVSKI


MÉRCORES 29

20.00 H
BANDA MUNICIPAL DE MÚSICA
COMPAÑIA VIRAVOLTA TÍTERES
PEER GYNT
SAN MARTIÑO PINARIO
BANDA MUNICIPAL

(ACTUACION DE  Mark Knopfler NO PABELLON MULTIUSOS DE SAR)


XOVES 30

22.00 H
LOS CHAVALES. SANTIAGO DE COMPOSTELA
ATAQUE ESCAMPE. SANTIAGO DE COMPOSTELA
THE SOUL JACKET. VIGO
GUERRERA. LUGO/A CORUÑA
A DERRADEIRA NOITE NA TERRA
(CONCERTO EXCLUSIVO DE MALANDRÓMEDA & DIOS KE TE CREW &LAR LEGIDO)
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
LOS CHAVALES
THE SOUL JACKET
GUERRERA
A DERRADEIRA
NOITE NA TERRA
ATAQUE ESCAMPE


VENRES 31

20:00 H
PASARRÚAS TROVA DE CELAYA (MÉXICO)
21.00 H
REAL FILHAMONÍA DE GALICIA
R. VAUGHAN WILLIAMS
LAS AVISPAS.- OBERTURA (9’)
O. NICOLAI
LAS COMADRES DE WINDSOR.- OBERTURA (10’)
P. I. TCHAIKOVSKY
EL CASCANUECES.- SUITE 1 (24’)
J. OFFENBACH
LA BELLA HELENA.- OBERTURA (8’)
DIRECTOR: DIEGO GARCÍA RODRÍGUEZ
PRAZA DA QUINTANA. ENTRADA LIBRE
(PREVIA RETIRADA DE INVITACIÓN)
21.30 H
ANIMACIÓN DE RÚA: CHARANGA COMPOSTELA
23.30 H
FOGOS FIN DE FESTA
(PIROTECNIA RICARDO CABALLER. RICASA)
CAMPUS SUR
24.00 H
ORQUESTRA FÓRMULA
PASEO CENTRAL DA ALAMEDA




programacion publicada en:
WWW.SANTIAGODECOMPOSTELA.ORG